rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

215478888899-28Uroczystości w centrum miasta, organizowane przy udziale 33. Batalionu Lekkiej Piechoty 3. PBOT im. Ł. Cieplińskiego, rozpoczęły wczoraj (10 marca br.) patriotyczno-religijne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dębicy. – „Ponieważ żyli prawem wilka, Historia o nich głucho milczy” pisał poeta Zbigniew Herbert – zwrócił się do zebranych na Rynku Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego. – Nie udało się jednak władzy sowieckiej doprowadzić do tego, aby nasi Bohaterowie pozostali wiecznie nieznani. Wracają nasi Bohaterowie, wraca pamięć o Nich.


Po tym jak Starosta powitał wszystkich zgromadzonych, głos zabrał Burmistrz Dębicy. Następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Chwilę później uczestnicy uroczystości, na czele z Miejską Orkiestrą Dętą, przeszli z Rynku do kościoła pw. Św. Jadwigi w Dębicy, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów Polski Podziemnej.


Po mszy św. zebrani udali się na cmentarz wojskowy, by uczestniczyć w modlitwie i apelu pamięci. Oddano tam także salwę honorową i złożono kwiaty. Dębickie obchody zakończył wieczorny koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka: „Podziemna Armia Powraca”. Na scenie Domu Kultury „Mors” zaprezentowali się również młodzi wykonawcy z Grupy Artystycznej SAFO.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie