wilcz111254-22Wielu wzruszeń dostarczyli publiczności finaliści V edycji konkursu historycznego O Żołnierzach Wyklętych „Wilczymi Śladami”. Młodzi ludzie prezentowali dziś (19 marca br.) w Domu Kultury „Mors” zdolności wokalne i krasomówcze, dedykując swoje występy Niezłomnym Bohaterom. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Dębickiego.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje i nagrody dla zwycięzców wręczyli wspólnie panowie: Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz Maciej Małozięć, Wiceburmistrz Dębicy. Finał konkursu uświetnił spektakl „Chcieli tylko wolnej Polski” w wykonaniu Grupy Artystycznej SAFO.

Organizatorzy i partnerzy konkursu to Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.