06 03Już po raz czternasty odbył się w Zespole Szkól Ekonomicznych w Dębicy II etap Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”. Konkurs, zorganizowany przez anglistki panią Agatę Wolak i panią Martę Cabaj przy współpracy z dyrekcją szkoły oraz Starostwa powiatowego w Dębicy, adresowany był do uczniów szkół średnich powiatu dębickiego, którzy wypadli jako najlepsi w eliminacjach szkolnych.

Celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie i pogłębianie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych, promocja zdrowego stylu życia, stworzenie uczestnikom konkursu możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy oraz pogłębienie motywacji do nauki języków obcych. Impreza corocznie objęta jest honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy, które ufundowało uczestnikom bardzo atrakcyjne nagrody.

Łącznie do konkursu zakwalifikowano 16 uczniów wśród których wyłoniono następujących zwycięzców:
Miejsce I: Adam Nowak z  II Liceum Ogólnokształcącego im ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
Miejsce II: Faustyna Zawojowska z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Dębicy
Miejsce III: Adrian Zuba z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Zdjęcia udostępnione przez ZSE w Dębicy