rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

5522488-3Inteligentny system identyfikacji pieszego, który ma zwracać uwagę kierowców, sprawia że zainstalowane lampy LED, animowane znaki D-6 oraz doświetlenie aktywują się w momencie, gdy do pasów podchodzi pieszy. System zostanie zamontowany w trzech newralgicznych punktach drogi powiatowej nr 1295R w Dębicy.

 

Będą to przejścia dla pieszych na ulicach: Krakowskiej (pasy naprzeciwko szpitala) oraz Rzeszowskiej (vis-à-vis placu Gryfitów i naprzeciwko Zespołu Szkół Zawodowych nr 1).

 

Ze statystyk policji wynika, że na tych trzech przejściach, w ciągu ostatnich kilku lat, doszło do 22 niebezpiecznych sytuacji drogowych z udziałem pieszych, z czego aż cztery to wypadki śmiertelne. Stąd potrzeba realizacji inwestycji, która ma w znaczącym stopniu obniżyć ryzyko występowania podobnych zdarzeń w przyszłości.

 

Całość zadania ma kosztować 119,5 tys. zł. Większa część tej kwoty - 100 tys. zł - stanowi dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Inteligentny system zostanie zainstalowany do końca listopada br. w ramach przygotowanego przez Zarząd Dróg Powiatowych projektu „Poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez montaż aktywnych przejść dla pieszych przy ul. Krakowskiej oraz ul. Rzeszowskiej (2 szt.) w Dębicy wraz z doświetleniem”.

 

Projekt obejmuje także spotkania uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, PSP nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego dębickiej Komendy Powiatowej Policji w celu podniesienia wiedzy wśród uczestników ruchu drogowego.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie