55552233666-1Radni Semiku Wojewódzkiego zdecydowali wczoraj (29 kwietnia br.) o przekazaniu miliona złotych pomocy finansowej dla powiatu dębickiego na dokończenie budowy łącznika od węzła autostrady A4 Dębica–Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985.

- Chcemy wzmocnić Zarząd Powiatu Dębickiego w działaniach związanych z poprawą jakości wjazdów i zjazdów na autostradę A4 w okolicach Dębicy. Wiemy, że starostwa mają skromne środki, ale mimo to Starostwo w Dębicy podjęło się tego zadania. Roboty się kończą i to cieszy, bo ma to przełożenie na jakość podróżowania w regionie – podkreślał podczas wczorajszej konferencji prasowej Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to prawie 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie dotychczas wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln zł, a teraz dokłada kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę przeznacza prawie 1,3 mln zł. Inwestycja gotowa jest w 98 procentach, zakończenie ma nastąpić wkrótce.

- Chciałem bardzo podziękować Zarządowi Województwa Podkarpackiego oraz radnym wojewódzkim. To nie jest pierwsze działanie na rzecz mieszkańców naszego powiatu. O tym świadczą łączniki autostradowe Zachód i Wschód, które są realizowane ze środków Podkarpackiego RPO z dofinansowaniem do inwestycji aż 15 mln zł i 7 mln zł. Oprócz tego realizujemy przeprawę przez Wisłokę, która będzie kosztować około 30 mln zł, gdzie również jest duży wkład samorządu województwa - podkreślał Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

ŹRÓDŁO: Samorząd Województwa Podkarpackiego

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Samorząd Województwa Podkarpackiego)