dzmat2019-29Dwadzieścia pięć mieszkanek naszego powiatu otrzymało od Starosty Dębickiego statuetki i dyplomy dla zasłużonych matek. Panie zostały wytypowane do wyróżnienia przez koła gospodyń wiejskich. To mamy, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, a dzięki swojej osobowości i postępowaniu w życiu codziennym cieszą się również szacunkiem, uznaniem oraz sympatię lokalnych społeczności.

Powiatowe Obchody dnia Matki, które odbyły się w ostatnią sobotę (18 maja br.), zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Pozarządowych Powiatu Dębickiego oraz KGW w Brzostku, przy współpracy ze Starostwem w Dębicy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, dalsza część obchodów miała miejsce w Szkole Podstawowej w Brzostku. Przedstawicielki KGW nie kryły dumy z wytypowanych pań. Natomiast nagrodzone mamy przyjmowały statuetki i gratulacje z rąk Wicestarosty Adama Pieniążka z radością i wzruszeniem.

Uczniowie miejscowej szkoły przygotowali część artystyczną, która urozmaiciła wydarzenie. Podczas uroczystego spotkania w Brzostku akcentowano, że miłość i wdzięczność za okazywaną troskę należy się mamom nie tylko z okazji ich święta.