rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

60713673 2278099265774983 2126807864415617024 oKonkretne efekty przyniosła wizyta Starosty Powiatu Dębickiego w Warszawie, która odbyła się w dniach 20 i 21 maja br. Powiat otrzymał promesę w wysokości 100 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na budowę aktywnych przejść dla pieszych oraz ponad 6 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury na inwestycję pn. „Budowa mostu przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny wraz z dojazdami”.


Budowa mostu stanowi drugi etap łącznika węzła zachodniego autostrady a4 i ma kosztować ok. 29 mln zł. Już wcześniej udało się zdobyć dofinasowanie na realizację tego zadania w wysokości 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Teraz Powiat postarał się o kolejne pieniądze. - Dzięki dobrze wykonanej pracy, częstym wizytom w Warszawie i zaangażowaniu wielu osób udało się przekonać Ministerstwo do wsparcia finansowego budowy mostu kwotą 6 185 300 zł – mówi Starosta Piotr Chęciek.


Podczas pobytu w stolicy Starosta odebrał również z rąk pana Jarosława Zielińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na kwotę 100 tys. zł na budowę aktywnych przejść dla pieszych w Dębicy. – Duża w tym zasługa kierownictwa i pracowników Zarządu Dróg Powiatowych, którzy opracowali świetną koncepcję, a następnie przygotowali bardzo dobre wnioski – podkreśla Starosta Chęciek. - Ten fakt cieszy tym bardziej, że na 319 złożonych wniosków dofinansowano 104.


Całość zadania to koszt 119,5 tys. zł. Inteligentny system identyfikacji pieszego, który ma zwracać uwagę kierowców, sprawia że zainstalowane lampy LED, animowane znaki D-6 oraz doświetlenie aktywują się w momencie, gdy do pasów podchodzi pieszy. System zostanie zamontowany w trzech newralgicznych punktach drogi powiatowej nr 1295R w Dębicy. Będą to przejścia dla pieszych na ulicach: Krakowskiej (pasy naprzeciwko szpitala) oraz Rzeszowskiej (vis-à-vis placu Gryfitów i naprzeciwko Zespołu Szkół Zawodowych nr 1).

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie