rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

DSCF8758


Ciekawe prace młodych artystów są efektem XII pleneru malarskiego w „Gratce” - Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym w Celinach. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 10-12 czerwca br., a ich uczestnikami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Dwunasty plener malarski rozpoczął się wycieczką po miasteczku Chmielnik. Następnie młodzi malarze udali się do Celin, wioski przepełnionej magią wiejskiego krajobrazu. Młodzież spędziła tu trzy dni, poświęcając się pracy twórczej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie poplenerowy wernisaż prac, który odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

W plenerze udział wzięli: Alicja i Aleksandra Mróz, Oliwia Kornaś, Julia Dentko, Roksana Kania, Małgorzata Surowiec, Gabriela Gągała, Lena Cieśla, Roksana Koper, Nikoletta Vasiliev, Łukasz Szpara                    i Jan Świętoń.

Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie