xc stobiernaGminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” serdecznie zapraszają do udziału w nadchodzących V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC, które odbędą się w ramach Podkarpackiej Ligii Rowerowej w formule XC w dniu 7 lipca 2019 r., na Stoku Narciarskim w Stobiernej. Organizatorami V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC są: Powiat Dębicki,  Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Dębicki Klub Kolarski „GRYF” oraz Miasto Dębica.

Na uczestników mistrzostw będą czekać trzy specjalnie przygotowane trasy: pierwsza - mini dla dzieci do 6 roku życia, druga - krótsza o długości ok. 300 metrów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia oraz trasa XC o długości ponad 2,6 km dla zaawansowanych zawodników.

Organizatorzy dla uczestników V edycji Mistrzostw przygotowali szereg atrakcyjnych nagród, które zostaną rozlosowane wśród dzieci i młodzieży, zaś dla zwycięzców w kategoriach od 18 roku życia przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe.

Harmonogram Zawodów :
– od godz. 8.00 do godz. 9.30 rejestracja zawodników,
– godz. 9:00 trening na trasie wyścigu dla najmłodszych zawodników, którzy otrzymali i mają przypięty numer startowy

Dzieci (Dziewczęta, Chłopcy – osoby do 16 roku życia):
– godz. 10:00 start kategorii wiekowej do 1-6 lat – 1 pętla mała – trasa dla dzieci,
– godz. 10:00 start kategorii wiekowej do 7-8 lat – 1 pętla mała – trasa dla dzieci,
– godz. 10.00 start kategorii wiekowej do 9-10 lat – 1 pętla mała – trasa dla dzieci,
– godz. 10.30 start kategorii wiekowej do 11-12 lat – 3 pętle małe – trasa dla dzieci,
– godz. 10.30 start kategorii wiekowej do 13-14 lat – 3 pętle małe – trasa dla dzieci,
– godz. 11.00 – start kategorii wiekowej od 15 do 16 lat – 2 pętle duże – trasa XC,

Kobiety, Mężczyźni – osoby w wieku od 17 roku życia
– godz. 12.00 start kategorii wiekowej od 17 do 19 lat – 4 pętle duże – trasa XC,
– godz. 12.00 start kategorii wiekowej od 20 do 29 lat – 4 pętle duże – trasa XC,
– godz. 13.00 start kategorii wiekowej od 30 do 39 lat – 3 pętle duże – trasa XC,
– godz. 13.00 start kategorii wiekowej od 40 do 49 lat – 3 pętle duże – trasa XC,
– godz. 13.00 start kategorii wiekowej od 50 lat wzwyż – 3 pętle duże – trasa XC.

*17-latkowie startują za pisemną zgodą opiekuna prawnego.
**Uczestnicy kategorii wiekowej od 17 do 19 lat mogą wystartować w kategorii wiekowej od 20 do 29 lat. Chęć zmiany kategorii należy podać przy zgłoszeniu zawodnika oraz należy dokonać opłaty startowej jak dla osoby dorosłej.

Zapisy na tegoroczne zawody XC 2019 w Stobiernej:

W 2019 roku V edycja Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w Stobiernej będzie wliczana do klasyfikacji Podkarpackiej Ligi Rowerowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału i rywalizacji.

ZOBACZ PLAKAT

CZYTAJ REGULAMIN