rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

okpoppo22-1Blisko 11 mln zł kosztowała budowa łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się dzisiaj (8 lipca br.) w Pustyni, gdzie zlokalizowano czterowylotowe rondo, stanowiące jeden z elementów łącznika.

 

Realizacji przedsięwzięcia przyświecał cel dogodnego połączenia autostrady z drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi, co nie tylko wywiera pozytywny wpływ na aktywizację regionu, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników dróg, zwłaszcza mieszkańców powiatu dębickiego. - Od lat zabiegaliśmy o zwiększenie bezpieczeństwa na tej ogromnie ruchliwej drodze i nareszcie się udało! Także dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – nie krył zadowolenia obecny podczas otwarcia Józef Rak, Sołtys Pustyni.

 

- To jedna z naszych kluczowych inwestycji. Cieszymy się z tego co zostało wykonane, jednak będziemy nadal zabiegać, czy to na szczeblu centralnym, czy u pana Marszałka, aby doprowadzić do realizacji drugiej części łącznika Dębica – Wschód, czyli do bezpośredniego połączenia autostrady z drogą Dębica – Mielec, ale już na dalszym jej odcinku, przed lasem w Brzeźnicy – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Na to jest czas w przyszłej perspektywie finansowej, która będzie się od 2020 roku faktycznie rozpoczynała. W tej chwili przygotowujemy regionalny program operacyjny województwa. Negocjacje, myślę, rozpoczną się w przyszłym roku – zapowiadał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

Oddana do użytku inwestycja objęła m.in. budowę skrzyżowania typu rondo na drodze wojewódzkiej nr 985, na trasie Dębica – Mielec w Pustyni oraz przebudowę drogi powiatowej na odcinku od ronda w Pustyni do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód i rozbudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w Zawadzie do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód. Wykonawcami łącznika były firmy: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Dębicy oraz Eurovia Polska S.A.

 

Całkowity koszt realizacji zadania to ok. 10,8 mln złotych. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na budowę łącznika wschodniego Zarząd Województwa przeznaczył ponad 7 mln zł. Województwo Podkarpackie najpierw wsparło inwestycję kwotą 1,5 mln złotych, a następnie dołożyło kolejny milion złotych. Sam powiat dębicki na budowę wydał prawie 1,3 mln złotych.

 

- Chciałbym podziękować panu Marszałkowi, całemu Zarządowi Województwa Podkarpackiego, naszym Radnym Wojewódzkim i Powiatowym, również byłemu Staroście Andrzejowi Regule za to, że podjęliśmy się budowy tego łącznika, bo to nasz obowiązek względem mieszkańców – podkreślał Starosta Piotr Chęciek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie