rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

GMINA ŻYRAKÓWzyrakow300

Urząd Gminy

Żyraków 137
39-204 Żyraków


tel.  14 683 12 21

       14 682 28 79

       14 682 26 34
fax  14 677 92 95

www.zyrakow.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gmina Żyraków położona jest w południowo-wschodniej części Kotliny Sandomierskiej, w dolinie Wisłoki, w bezpośrednim sąsiedztwie z Dębicą. Na terenie gminy istnieją i będą powstawać nowe obszary górnicze, związane z eksploatacją złóż ropy i gazu ziemnego (potwierdzone duże pokłady). W północnej części gminy znajdują się malownicze kompleksy leśne ze stawami rybnymi, stanowiące miejsce sobotnio-niedzielnego wypoczynku.

Dużą atrakcję o znaczeniu ponadgminnym stanowi zlokalizowany w Straszęcinie Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy z dwoma doskonale wyposażonymi hotelami na 120 miejsc noclegowych, domkami kempingowymi, zalewem, krytą pływalnią, trzema pełno -wymiarowymi boiskami piłkarskimi, ścieżkami zdrowia, kortami tenisowymi, siłowniami, sauną i restauracją.

Pozostałością po czasach minionych są istniejące do dziś na terenie gminy zespoły dworsko-pałacowe.

Gmina jest całkowicie zgazyfikowana, posiada dwie stacje uzdatniania wody zabezpieczające potrzeby wszystkich mieszkańców. Funkcjonują dwie oczyszczalnie ścieków.

Gmina dysponuje dużymi obszarami pod budownictwo jednorodzinne, jak również pod inwestycje.

Przez jej południową część przebiega autostrada A4.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie