5842pukanie zota 2019-19Kolejny raz do Gumnisk w gminie Dębica zjechali poszukiwacze cennego kruszcu. Wczoraj (14 lipca br.) odbyły się tutaj XIII Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota. Imprezie towarzyszyły m.in. turniej rycerski oraz koncerty zespołów Joker & Sequence oraz Snikerss. Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Dębicki, Gmina Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu.

W zawodach, w kategorii „Złoty Powiat”, wystartowała trzyosobowa reprezentacja Powiatu Dębickiego w składzie: Radny Powiatowy Mateusz Domaradzki, Michał Prażak – Sekretarz oraz Małgorzata Kalita - Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, przekazując tym samym nagrodę przechodnią – trofeum z ubiegłego roku - złotą buławę, którą tym razem wywalczyli poławiacze złota ze Starostwa w Jarosławiu. Gratulujemy zwycięzcom!