DSCF8940W Starostwie Powiatowym w Dębicy (dn. 12.08.2019 r.) odbyło się szkolenie z wystawiania oraz realizacji elektronicznych recept. Zorganizowało je Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (państwowa jednostka budżetowa powołana przez Ministra Zdrowia) w ramach Projektu Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (System P1).

Kurs był prowadzony przez pana Dawida Zawadę – Młodszego Specjalistę z Wydziału Wdrożeń Systemu P1. Temat obejmował zagadnienia funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta oraz szeregu usprawnień jakie ono za sobą niesie. Uczestnikami spotkania były osoby uprawnione do wystawiania recept, ale również pacjenci.

Szkolenie odbyło się w związku ze zmianami, jakie wchodzą w życie do stycznia 2020 roku – od tego momentu obowiązywać będą wyłącznie e-recepty, poza wskazanymi wyjątkami.