wspanialiStarostwo Powiatowe w Dębicy, Wydział Edukacji już po raz piętnasty organizuje Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” promuje młodych ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka, ludzi zawsze gotowych wyciągnąć rękę do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą. W konkursie prezentujemy młodych społeczników, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok czyjegoś smutku, niedomagania, trudności. Przedstawiamy ich sylwetki oraz podejmowane przez nich działania, tak aby mogli stać się dla innych przykładem bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi. W ten sposób staramy się upowszechniać godne naśladowania wzory zachowań, zwracając tym samym uwagę na potrzebę promocji dobra w życiu społecznym.

Kandydatów na WSPANIAŁEGO mogą zgłaszać nauczyciele, znajomi, rodzice, klasa, szkoła czy organizacje. Zgłoszenia na załączonej karcie prosimy kierować do 6 marca 2015 r. pod adres:
Starostwo Powiatowe w Dębicy, ul. Parkowa 28, 39 – 200 Dębica.

W wyniku rozmów prowadzonych ze zgłoszonymi kandydatami, wyłonionych zostanie ośmiu laureatów szczebla powiatowego konkursu, z których jeden reprezentować będzie Powiat Dębicki podczas eliminacji ogólnopolskich. O terminie rozmów z kandydatami poinformowani zostaną Państwo odrębnym pismem.

Szczegółowe informacje dotyczące Powiatowego Etapu Konkursu można uzyskać w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy, tel. 14 680 – 31 – 24 lub 14 680 – 31 – 28.

Serdecznie zapraszamy.

ZOBACZ REGULAMIN