07 1128 stycznia br. w sali posiedzeń Rady Powiatu odbyła się I Debata z Przedsiębiorcami Powiatu Dębickiego. Głównym tematem spotkania były zagadnienia dotyczące współpracy w obszarze kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, między innymi przedstawienie przez licznie przybyłych przedsiębiorców ich oczekiwań zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy, a. także wypracowanie zasad współpracy z Powiatem.

W spotkaniu, oprócz lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów, radnych powiatowych, dyrektorów szkół oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy udział wzięli: Piotr Tefelski - z-ca Dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki, Dariusz Dąbek – Wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Alina Pieniążek – Wicekurator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Punktem wyjścia do debaty były wystąpienia zaproszonych gości, a następnie panel poświęcony szkolnictwu zawodowemu w Powiecie Dębickim. Z prelekcjami wystąpili:
- Zbigniew Sroczyński - Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego - Kierunki kształcenia zawodowego w powiecie dębickim,
- Grzegorz Horosz - Koordynator projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” - Współpraca szkół z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach realizacji projektu,
- Małgorzata Szyszka - kierownik kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy - Praktyki i staże realizowane przez uczniów szkół zawodowych na przykładzie Zespołu Szkół Ekonomicznych,
- Bożena Zielińska - dyrektor ZSZ nr 1 w Dębicy – Dobra praktyka współpracy z przedsiębiorcami na przykładzie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy oraz Firmy Ventor.

Panel dyskusyjny zakończył trwające blisko 3 godziny spotkanie.