04 0111Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, wspólnie z pozostałymi operatorami, ogłosiło nabór wniosków w konkursie grantowym finansowanym ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu - „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie do 5 tys. zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego. Pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne w 2015 roku wynosi ponad 500 tys. zł.

Realizacja inicjatyw, którymi mogą być np. inicjatywy o charakterze sportowym, na rzecz promocji zdrowia, kultywowania tradycji, rozwoju wolontariatu czy też wsparcia osób niepełnosprawnych, nie mogą być krótsze niż 60 dni, a dłuższe niż 180 dni i mogą być realizowane od 1 kwietnia do 15 grudnia 2015 r. Aby otrzymać dotację na ich realizację, należy złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dnia 28 lutego 2015 roku do godziny 15:00.

O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała. To już II edycja tego programu - w minionym roku, dofinansowanie otrzymało 114 inicjatyw z terenu województwa podkarpackiego - część z nich realizowane były na terenie powiatu dębickiego.

Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej pod adresem: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl oraz osobiście w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, lub telefonicznie pod numerem (14) 681 90 30. Dla zainteresowanych, w dniu 12 lutego 2015 roku (czwartek) - o godzinie 16:00 - w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, odbędzie się spotkanie informacyjne - udział w nim jest bezpłatny - osoby zainteresowane, powinny dokonać rezerwacji telefonicznej miejsc pod w/w numerem telefonu.