05 089 zespołów teatralnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego wzięło udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” MOK w Dębicy w dniu 20 lutego 2015 r.

Sztuki teatralne przygotowane przez:
- Szkolne Koło Teatralne z ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy,
- Szkolne Koło Teatralne z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy,
- Sylwię Stelmach - uczennicę Zespołu Szkół w Nagoszynie,
- KMBA czyli grupę teatralną Każdy Może Być Artystą z Zespołu Szkół w Nagoszynie,
- Agnieszkę Górską - uczennicę II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy,
- Grupę Teatralną KWIATEK z II Liceum Ogólnokształcącego ZS nr 2 w Dębicy,
- Grupę Teatralną TALIA z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy,
- Dominikę Jarosz z I LO w Dębicy oraz Bartosza Piechotę z II LO w Dębicy,
- Trupę Twórczą TRUFLE z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy

oceniała komisja artystyczna w składzie:
Ilona Stanaszek – instruktor teatralny,
Klaudia Urban – aktorka, reżyser – Krakowski Teatr Studencki „Graciarnia”,
Grażyna Witkowska – Gac – instruktor teatralny, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy.

Ogłoszenie wyników przeglądu i wręczenie nagród nastąpi w piątek - 27 lutego 2015 r. o godz 11.00 w Domu Kultury „Śnieżka” MOK. W tym też dniu będziemy mogli obejrzeć spektakl „Balladyna” przygotowany przez aktorów Krakowskiego Teatru Studenckiego „Graciarnia”, jak również spektakl laureata VIII Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych.

Autorka zdjęć 11-16: Anna Kulpińska