17 0225 lutego 2015 r. w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego odbył się I Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich., w którym uczestniczyło 19 KGW reprezentujących wszystkie gminy powiatu dębickiego.

Tradycja, historia, folklor... Te zapisywane karty dziaÅ‚alnoÅ›ci Kół GospodyÅ„ Wiejskich stanowiÄ… swoistego rodzaju dziedzictwo dla przyszÅ‚ych pokoleÅ„, dokumentujÄ… kultywowanie  obrzÄ™dów wsi ziemi dÄ™bickiej. ZachwyciÅ‚y kroniki pomysÅ‚owoÅ›ciÄ… ich prowadzenia, żartem, dobrze rozumianÄ… rubasznoÅ›ciÄ…, wierszem, zdjÄ™ciami, ozdobnikami, treÅ›ciÄ… i pismem – piÄ™knÄ… kaligrafiÄ…, tak rzadko niestety już dziÅ› spotykanÄ….

To pierwsze spotkanie w którym udział wzięli między innymi Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego, Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy gminnych centrów kultury oraz Pani Janina Kuźniar Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, upłynęło w iście rodzinnej atmosferze i jest zapowiedzią cyklicznych już spotkań.

Powiat Dębicki ufundował dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich upominki w postaci … kronik.