a03W dniu 25 lutego br. odbył się X Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Ośrodków Specjalnych Powiatu Dębickiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Główny cel turnieju to popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej oraz formy rewalidacji osób z upośledzeniem umysłowym.
    Otwarcia zawodów dokonała Barbara Pelczar – Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - Marta Biłas. Przed przystąpieniem do rywalizacji odbył się mecz pokazowy tenisa stołowego pomiędzy wolontariuszami - zawodnikami UKS „Kępa”, któremu towarzyszył  fachowy komentarz Prezesa Klubu pana Piotra Mazura. W turnieju wzięło udział 6 drużyn
z terenu powiatu dębickiego: WTZ Dębica, WTZ Brzostek, WTZ Bobrowa Wola, ŚDS Dębica, DPS Dębica oraz gospodarz zawodów ZSS w Dębicy. Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Dzięki uprzejmości Dyrektora szkoły - Mariusza Zająca i Piotra Mazura nauczyciela wychowania fizycznego zawody rozgrywano w hali sportowej SP 10 w Dębicy. Przy organizacji zawodów wsparcia finansowego udzielił Związek Chemików, działający przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Zawody zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy: Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus, Łukasz Drąg, Aneta Sobolak oraz Małgorzata Toczyńska-Ożóg.

Wyniki zawodów:

Grupa I