24 06Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził w piątek 13 marca br. powiat dębicki. Głowę Państwa powitali w Dębicy - stolicy powiatu, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Wicestarosta Mateusz Pasek oraz Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

Prezydent spotkał się w dębickim ratuszu z samorządowcami i mieszkańcami powiatu dębickiego. W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści – Krystyna Skowrońska oraz Renata Butryn, jak również Wojewoda Podkarpacki - Małgorzata Chomycz – Śmigielska. W trakcie swojego wystąpienia zwrócił uwagę na zdecydowane i efektywne działania lokalnych samorządów, zmierzające do wyrównywania różnic pomiędzy Podkarpaciem a pozostałymi regionami Polski. Szczególnie podkreślił wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, co w połączeniu z aktywnością oraz kreatywnością mieszkańców Podkarpacia z roku na rok przynosi coraz lepsze efekty.

Wątek podjęty przez Prezydenta korespondował z fragmentem wystąpienia Wicestarosty Mateusz Paska: „Ogromnie cennym jest fakt podpisania przez Pana Prezydenta w dniu dzisiejszym projektu ustawy o ulgach finansowych dla innowacyjnych firm, zakładający ulgę podatkową na prowadzenie działalności badawczo – rozwojowej w Polsce.(...) Projekt ustawy, który niebawem skierowany zostanie do parlamentu, przedsiębiorcy przyjmą niewątpliwie z ogromnym zadowoleniem. Liczne firmy powiatu dębickiego - podmioty gospodarcze o ugruntowanej już renomie i pozycji na rynku, zatrudniające wykwalifikowaną kadrę, otwarte na innowacyjne rozwiązania - z pewnością skorzystają ze stworzonej im możliwości. Dziękujemy za wniesioną inicjatywę ustawodawczą” - mówił Wicestarosta.

Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim Prezydent udał się do Firmy DARCO, po czym zwiedził ekspozycję historyczną w Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej.