02 16W piÄ…tek 6 marca 2015r. w Zespole Szkół im. Jana PawÅ‚a II w Brzostku odbyÅ‚ siÄ™ Powiatowy Konkurs Piosenki ObcojÄ™zycznej. SoliÅ›ci i zespoÅ‚y - uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dÄ™bickiego, wykonywali  w jÄ™zyku obcym utwory, których motywem przewodnim w tym roku szkolnym byÅ‚a kobieta. Uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejÄ™tnoÅ›ci wokalnych, jak również gry na instrumentach muzycznych. W konkursie udziaÅ‚ wzięło 17 wykonawców z nastÄ™pujÄ…cych szkół:

• ZespoÅ‚u Szkół SpoÅ‚ecznych w Lipnicy Dolnej,
• ZespoÅ‚u SzkoÅ‚y Podstawowej i Gimnazjum w KoÅ‚aczycach,
• ZespoÅ‚u Szkół w Dobrkowie,
• Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku,
• Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Januszkowicach ,
• Publicznego Gimnazjum w Brzyskach,
• Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie,
• Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy,
• II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego,
• Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu,
• Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku,
• Zespołu Szkół im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Marta Król - Dyrektor Domu Kultury w Brzostku, Elżbieta Wójcik - nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Brzostku, Artur Potrzeba - właściciel księgarni-przedstawiciel sponsorów oraz Leopold Wójcik - emerytowany Dyrektor Domu Kultury w Brzostku. Komisja podczas oceny brała pod uwagę walory głosowe, interpretację utworu, umiejętności językowe oraz ogólny wyraz artystyczny. W gronie laureatów znaleźli:

W kategorii GIMNAZJUM - soliści:
I miejsce – Magdalena Niezgoda – Zespół Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej
II miejsce – Dagmara Wadas – Zespół Szkół w Dobrkowie
III miejsce – Szymon Ziaja – Zespół Szkól w Dobrkowie

W kategorii szkoły PONADGIMNAZJALNE – soliści:
I miejsce – Weronika Soboń – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Dębicy
II miejsce – Natalia Knot – Liceum Ogólnokształcące w Pilznie
III miejsce – Artur Berek – Liceum Ogólnokształcące w Pilznie

W kategorii GIMNAZJUM- zespoły:
I miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej mi Gimnazjum w Kołaczycach
II miejsce – Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku
III miejsce – Zespół Szkół w Januszkowicach

W kategorii szkoły PONADGIMNAZJALNE - zespoły
I miejsce - Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Dębicy
II miejsce -  Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w DÄ™bicy
III miejsce – Zespól Szkół im. Jana Pawła w Brzostku

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, pendrivy, pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, które wręczyli Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku - Anna Fundakowska oraz zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy - Barbara Pelczar-Białek oraz Burmistrz Miasta Brzostek - Wojciech Staniszewski.

Zdjęcia udostępnione przez ZS w Brzostku