miniaturaDnia 24 marca 2015 br. w Galerii Sztuki MOK w Dębicy odbył się  wernisaż prac Wojewódzkiego Konkursu „Współczesna pisanka wielkanocna” zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy we współpracy  ze Starostwem Powiatowym w Dębicy oraz Galerią Sztuki MOK
w Dębicy. W konkursie którego celem jest kultywowanie tradycji związanej ze Świętami  Wielkanocnymi, aktywizacja dzieci i młodzieży do pracy twórczej oraz wzbogacenie warsztatu plastycznego  udział wzięło 68 prac uczniów z ośmiu placówek: Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie, Leżajsku, Przemyślu, Jarosławiu oraz Zespołów Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i Dębicy.

Komisja artystyczna, którą tworzyli  - Ryszard Kucab –artysta plastyk kierownik Galerii Sztuki MOK w Dębicy,  Adam Sypel - artysta plastyk, Marek Szymaszek – plastyk, Mariola Zając - Galeria Sztuki MOK, Magdalena Daniek - Galeria Sztuki MOK postanowiła przyznać:

W I KATEGORII (szkoła podstawowa, kl. I – III )
I miejsce - Karolina Migała 1r.n., ZSS w Dębicy
II miejsce - Miłosz Janik I SP 1-3, SOSW w Jaśle
III miejsce - Sandra Góra, SOSW Strzyżów

W II KATEGORII (szkoła podstawowa, kl. IV – VI)
I miejsce - Hubert Stachnik 5r.n., ZSS w Dębicy
II miejsce - Robert Pankiewicz, SOSW w Jaśle
III miejsce - Natalia Senderska, SOSW nr 1 Przemyśl

W III KATEGORII (gimnazjum)
I miejsce - Patrycja Studzińska, ZSS w Dębicy
II miejsce - Jarosław Hupaluk, SOSW nr 1 w Przemyślu
III miejsce - Daniel Grządziel, SOSW w Brzozowie

W IV KATEGORII (szkoła przysposabiająca do pracy)
I miejsce - Damian Kompel, SOSW w Jarosławiu
II miejsce - Mateusz Mieszczyk , Aleksandra Michorczyk , Patrycja Mazurek, SOSW w Jarosławiu
III miejsce - Waldemar Bełzo, ZSS w Dębicy

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, miedzy innym Mariusz Szewczyk  –Burmistrz  Miasta Dębicy, Agnieszka Radwańska – Przewodnicząca Komisji Oświaty w Starostwie Powiatowym oraz Piotr Chęciek – Radny Powiatu Dębickiego.