MG 0001Dnia 25 marca 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. króla Władysława Jagiełły odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Poprawnej Polszczyzny „Z językiem polskim za pan brat”. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego i składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 18 marca 2015 r. oraz ustnej (retorycznej), która poprzedziła finał 25 marca. W obydwóch etapach wzięło udział blisko 50. uczniów z całego powiatu. Zakończenie konkursu uświetnił wykład pani dr hab. prof. UR Bożeny Taras pt. „ABC polskiej korespondencji elektronicznej”.

Lista nagrodzonych w VII Powiatowym Konkursie Poprawnej Polszczyzny „Z językiem polskim za pan brat” – zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy, przy współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim.

Nagrodzeni w konkursie pisemnym:

gimnazja:

I miejsce – Gabriela Kędzior MG nr 3 (op. Jolanta Siarkowska)
(II i III m. nie przyznano)

wyróżnienia: Aleksandra Buczak, Paweł Szlachta MG nr 2 (op. Barbara Gruba); Izabela Czuchra MG nr 3 (op. Renata Soprych)

szkoły ponadgimnazjalne:

I m. Joanna Socha I LO (op. Katarzyna Zalewska);
II m. Marcelina Mazur I LO (op. Beata Wojnarowska-Pocica); III m. nie przyznano

wyróżnienia: Ewelina Golonka I LO (op. Dorota Stępień); Dominika Kaput, Angelika Szpara I LO ( op. Marta Bonarek-Socha); Magdalena Szczur – ZS w Brzostku

Nagrodzeni w konkursie retorycznym:

gimnazja:

I m. Anna Michalik Gimnazjum w Gumniskach (op. Iwona Zielińska)
II m.  Justyna Kubicka MG nr 1 (op. Elżbieta Zima)
III m. Michał Puta MG nr 3 (op. Paweł Florka)

szkoły ponadgimnazjalne:

I m. Michał Puźniak I LO (op. Sylwia Szuba-Cyran)
II m. Magdalena Białas I LO (op. Beata Wojnarowska-Pocica)
III m. Witold Drożdżowski II LO (op. Paweł Florka)

wyróżnienia: Adrianna Legutko   I LO (op. Beata Wojnarowska-Pocica); Emilia Majcher ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego (op. Tamara Sudoł); Mateusz Kamiński I LO (op. Katarzyna Zalewska)