11 0129 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy odbył się Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięły 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących następujące placówki oświatowe: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Zespół Szkół w Brzostku oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy - 2 drużyny.

Na etapie powiatowym zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu 20 pytań wielokrotnego wyboru ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce - ZSE w Dębicy (1 drużyna) w składzie: Patrycja Barszcz, Kamil Florka, Kamil Kujawski.
II miejsce - II LO w Dębicy w składzie: Łukasz Ptaszek, Łukasz Stawarz, Maksymilian Reguła.
III miejsce - ZS w Brzostku w składzie: Magdalena Święch, Daniel Pikusa, Mateusz Lajkowski.
IV miejsce - ZSE w Dębicy (2 drużyna) w składzie: Patrycja Micek, Paulina Walichowska, Aneta Wójtowicz.
V miejsce - ZSZ nr 1 Dębicy w składzie: Dawid Durał, Krzysztof Jędrzejczyk, Sebastian Wolak.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować Powiat Dębicki podczas eliminacji wojewódzkich.