32 01128 kwietnia 2015 r. na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy odbyły się MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY O PUCHAR STAROSTY POWIATU DĘBICKIEGO. W zawodach udział wzięło 6 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne oraz 11 zespołów reprezentujących gimnazja z terenu powiatu dębickiego. Podczas zawodów uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzone zawody stanowiły jednocześnie Rejonowe Eliminacje Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, miejsce II wywalczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, a miejsce III drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Na kolejnych lokatach znalazły się zespoły reprezentujące: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz Zespół Szkół nr 4 w Dębicy.

Drużyna „Kwiatka” będzie reprezentować Powiat Dębicki na zawodach okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała drużyna miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy, II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Głowaczowej, miejsce III - Publiczne Gimnazjum w Brzeźnicy. Na kolejnych lokatach uplasowały się drużyny z Gumnisk, Pustyni, Pustkowa, Latoszyna, Pustkowa Osiedla, Stobiernej, Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy oraz Paszczyny.

Obsadę sędziowską mistrzostw stanowiły: Panie Stanisława Dybowska, Maria Grzesiakowska i Alicja Bystrek z ZOZ w Dębicy oraz Panowie: Zbigniew Szurek – PCK, Mariusz Witek i Wojciech Majka z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy i Waldemar Szukała i Bartłomiej Małozięć z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zawody zakończył pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Dębicy. Drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz upominki, które wręczyły Panie Barbara Pelczar-Białek – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy - reprezentująca Pana Andrzeja Regułę – Starostę Powiatu Dębickiego, Stanisława Dybowska – reprezentująca, Zarząd Rejonowy PCK w Dębicy oraz Joanna Dymitrowska – dyrektor Zespołu Szkól nr 2 w Dębicy. Fundatorzy nagród to: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Zarząd Rejonowy PCK w Dębicy oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Całość zawodów koordynator Waldemar Zapór - nauczyciel ZS nr 2 w Dębicy.

Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 2 w Dębicy oraz Zarząd Rejonowy PCK w Dębicy