DSCF1660Zgodnie z „Planem Szkolenia Obronnego w Województwie Podkarpackim w 2015r.„ w dniu 30 kwietnia 2015r. na terenie powiatu dÄ™bickiego odbyÅ‚o siÄ™  zgodnie z ZarzÄ…dzeniem Starosty Powiatu DÄ™bickiego nr 14/2015 z dnia 2 kwietnia 2015r  szkolenie obronne nt. Zgranie powiatowego i gminnych organów kierowania oraz ogniw wykonawczych w czasie realizacji zadaÅ„ operacyjnych w sytuacjach zewnÄ™trznego zagrożenia bezpieczeÅ„stwa paÅ„stwa.

RealizujÄ…c ćwiczenie obronne  przeprowadzono:

-  część teoretycznÄ… w siedzibie Starostwa Powiatowego w DÄ™bicy,
-  epizody praktyczne w miejscowoÅ›ciach:

Brzostek – Próba podÅ‚ożenia niezidentyfikowanego pakunku przez dwie podejrzane osoby w Zespole Szkół im. Jana PawÅ‚a II w Brzostku a nastÄ™pnie ewakuacja uczniów sprawdzenie i zabezpieczenie szkoÅ‚y  przez pirotechnika

Pilzno - grupa mÅ‚odzieży w rejonie koÅ›cioÅ‚a parafialnego pw. Jana Chrzciciela utrudniaÅ‚a kurierowi dorÄ™czanie dokumentów powoÅ‚ania. Do akcji przystÄ…piÅ‚a, po otrzymaniu zgÅ‚oszenia, Policja z Komendy Powiatowej z DÄ™bicy i  Komisariatu Policji w Pilźnie.

Czarna - okolice centrum wsi umacnianie potoku Czarniaka, którego poziom wody podniósł się w wyniku intensywnych opadów deszczu.