47 01„Samorządy ze swoją gotowością do zmian i dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia stanowią doskonałych partnerów dla lokalnej przedsiębiorczości. Jest to klucz do sukcesu i rozwoju gmin, powiatów a w szerszej perspektywie całej polskiej gospodarki” - powiedział Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, która odbyła się 22 maja 2015 r. w Warszawie.

Starosta Powiatu Andrzej Reguła z rąk Wicepremiera odebrał tytuł EURO POWIAT w uznaniu za osiągnięcia powiatu w dziedzinie gospodarki i przedsiębiorczości. Tytuł EURO PARTNER, za całokształt działalności otrzymało nominowane przez Powiat Dębicki Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego TAURUS z Pilzna, które w imieniu Stanisława Jarosza – Prezesa Zarządu Firmy odebrali Paweł Szanduła i Łukasz Parat.

W warszawskiej gali udział wzięli Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Powiatu Dębickiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła.