49 01Decyzją Czytelników Nowin Kobietą Przedsiębiorczą 2015 została Anna Rosiak-nauczyciel mianowany w Zespole szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, zdobywając 7,5 tys. punktów.

Andrzej Reguła - Starosta Powiatu Dębickiego, objął plebiscyt patronatem honorowym. Nominowana do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej przez Starostwo Powiatowe, Pani Joanna Gałuszka, zdobyła 2290 głosów i tym samym znalazła się w finale konkursu, plasując się na 7 miejscu.

Pani Joanna prowadzi firmę Załadunek Usługi Handel Gałuszka Joanna w Jaworzu Dolnym. Z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej, a prywatnie żoną Roberta - fotografa oraz mamą 3-letniej Milenki.

Wraz z rodziną od 7 lat prowadzi firmę zajmującą się: wydobyciem i sprzedażą kruszyw naturalnych z kopalni w Jaworzu Dolnym i Pustkowie, transportem samochodowym rzeczy na terenie kraju i Unii Europejskiej, wynajmem sprzętu budowlanego oraz usługami sprzętem budowlanym.

Za największy sukces pani Joanna uważa fakt, że udało jej się utrzymać firmę, którą w 1987 r. założył jej tato. Przejęła ją w 2008 r., po tragicznej śmierci ojca. Miała wtedy 23 lata. "Jestem dumna z tego, że mogę pracować z rodziną - moimi siostrami i ich mężami, moją mamą. Siłę czerpię właśnie z rodziny i to dzięki niej jestem tak uparta, by ciągle iść przed siebie" - mówi Pani Joanna.

Zwyciężczynią w regionie dębickim została Pani Agnieszka Żurek, która otrzymała grawerton ufundowany przez Krośnieńska Hutę Szkła Krosno SA. Pani Agnieszka jest sekretarzem Gminy Dębica, Prezesem Stowarzyszenia „Milenium- Brzeźnica 2007” oraz Członkiem Rady Nadzorczej PGO sp. z o.o.

Gratulujemy serdecznie Paniom zdobytych głosów i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach plebiscytu.

ZOBACZ ZDJĘCIE
źródło: www.plebiscyt.nowiny24.pl