05 3318 czerwca 2015 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się I Kongres Regionalny Stowarzyszeń Podkarpackich. Organizatorami kongresu są Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Rzeszowie.

W przedsięwzięciu udział wezmą stowarzyszenia regionalne z całego Podkarpacia. Kongres będzie okazją do zaprezentowania prowadzonej przez nie działalności, której celem jest ochrona dziedzictwa kulturalnego i historycznego małych Ojczyzn, edukacja historyczna, aktywizacja społeczności lokalnych, kształtowanie społe¬czeństwa obywatelskiego, wspieranie samorządów w promocji regionu. W spotkaniu udział wezmą także grupy rekonstrukcyjne i eksploatorskie.

Głównym zadaniem kongresu będzie stworzenie możliwości wymiany doświadczeń wśród uczestników oraz możliwość nabycia wiedzy i kompetencji z zakresu praw autorskich, praw wydawniczych, metodologi prowadzenia badań historycznych, możliwości pozyskiwania funduszy na działalność statutową. Ponadto będzie on okazją do promocji dziedzictwa kulturowo-historycznego Podkarpacia oraz zwrócenia uwagi na pamięć historyczną, jako podstawę kształtowania postaw patriotycznych i istotny łącznik przeszłości z współczesnością.

Planowane jest wydanie biuletynu informacyjnego o stowarzyszeniach regionalnych działających na terenie województwa podkarpackiego i prowadzonej przez nie działalności.

Udział w Kongresie jest bezpłatny.

ZOBACZ INFORMACJĘ

KARTA ZGŁOSZENIOWA