56 07Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, przy współudziale Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy zorganizował w dniach 28-29 maja 2015 roku, w GRAND Chotowa HOTEL, szkolenie organów nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej województwa podkarpackiego. W naradzie szkoleniowej, która zgromadziła na sali licznych uczestników, jako prelegenci wzięli udział - Główny Inspektor Nazoru Budowlanego – Robert Dziwiński oraz Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego – Ryszard Witek. W szkoleniu uczestniczyli także przdstawiciele władz Powiatu Dębickiego Starosta – Andrzej Reguła, Wicestarosta – Matusz Pasek oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Mateusz Smoła.

Narada, której wiodącym tematem były zagadnienia związane z wykonywaniem zadań przez służby nadzoru budowlanego, stało się dla uczestników okazją do poszerzenia merytorycznej wiedzy oraz nabycia nowych kompetencji zawodowych. Wystąpienia prelegentów wzbudziały duże zainteresowanie w kontekście wciąż zmieniających się przepisów prawnych. Nie zabrakło także czasu na omówienie zagadnień związanych z orzecznictwem, a podczas sesji plenarnej poddano ocenie realizację zadań organów nadzoru budowlanego i administracji architektowniczno – budowlanej.

Szkoleniu towarzyszył miły akcent – odznaczenie zasłużonych pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Autor zdjęć Wojciech Gleń