15 miniStarosta Powiatu Dębickiego, Wójt Gminy Dębica, Burmistrz Miasta Dębica, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” jako organizatorzy zapraszają na I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC, które odbędą się 20 czerwca 2015 r. na Stoku Narciarski w Stobiernej. Dla zawodników przygotowano dwie trasy: dla młodzieży i dorosłych o długości 2 630 m oraz dla dzieci o długości ok. 500 m. Organizacja w/w imprezy ma na celu przede wszystkim rozpowszechnienie amatorskich wyścigów kolarskich oraz innych form aktywnego wypoczynku na rowerach górskich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzację roweru górskiego jako ekologicznego środka transportu i rekreacji oraz propagowanie i szerzenie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Harmonogram Mistrzostw:

Dzieci i młodzież - osoby do 18 roku życia:
- od godz. 8.00 do godz. 9.00 rejestracja zawodników,
- godz. 9.15 - oficjalne rozpoczęcie mistrzostw,
- godz. 9.30 - start kategorii wiekowej do 12 lat – 2 pętle małe XC – trasa dla dzieci,
- godz. 10.00 - start kategorii wiekowej od 13 do 15 lat – 3 pętle małe XC - trasa dla dzieci,
- godz. 10.30 - start kategorii wiekowej od 16 do 18 lat – 1 pętla duża - trasy XC,

Dorośli - osoby w wieku od 18 roku życia:
- od godz. 9.00 do godz. 11.00 rejestracja zawodników
- godz. 11.30 start kategorii wiekowej od 19 do 30 lat – 4 pętle duże - trasa XC,
- godz. 12.30 start kategorii wiekowej od 31 do 45 lat – 3 pętle duże - trasa XC,
- godz. 13.30 start kategorii wiekowej od 46 lat wzwyż – 3 pętle duże - trasa XC,
- godz. 14:30 zakończenie mistrzostw wręczenie pucharów, medali oraz dyplomów.

ZOBACZ REGULAMIN

ZOBACZ PLAKAT