63 01Gruntowny remont czeka halę sportową przy Zespole Szkół nr 2 imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Władze Powiatu postarały się o pieniądze na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Pozytywnie oceniono nasz wniosek i przyznano nam 250 tysięcy złotych. Tyle samo wyłożymy z powiatowego budżetu, a więc cały koszt robót zamknie się w kwocie pół miliona złotych – informuje Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

Modernizacja hali ruszy podczas wakacji. Realizacja inwestycji ma zakończyć się w tym roku. Młodzież zyska nowoczesne warunki między innymi do gry w tenisa, piłkę ręczną i siatkową. - W przyszłości chcemy również zająć się elewacją budynku, zamierzamy wykonać jego termomodernizację – zapowiada Wicestarosta Pasek.