17 33Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „ WISŁOKA 2015”. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2015 r. (piątek – sobota) na trasie: Kłodawa gm. Brzyska – Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków – Kozłów gm. Dębica.

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej rzeki Wisłoka. Malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu, zachęcają do uczestnictwa w kajakowym szaleństwie.  Spływ kajakowy to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki, to świetna odskocznia od codziennej rutyny, a wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem ogromnej satysfakcji.

Program imprezy:

26 czerwca 2015 r. – I etap Kłodawa gm. Brzyska – Pilzno:

10:00 Przyjmowanie i weryfikacja uczestników spływu – Kłodawa gm. Brzyska,
13:00 Uroczyste otwarcie spływu,
13:30 Start do etapu Brzyska – Kłodawa – Brzostek – Strzegocice/Pilzno,
18:00 Meta zlokalizowana przed zaporą w Strzegocicach k/Pilzna – lewy brzeg,
18:30 Piknik:
- Powitanie kajakarzy,
- Wspólny posiłek turystyczny,
- Wspólna biesiada przy ognisku,
- Nocleg na polu namiotowym w Strzegocicach k/Pilzna.

27 czerwca 2015 r. – II etap Pilzno – Kozłów:

10:30 Otwarcie II etapu – start do etapu Pilzno – Kozłów gm. Dębica,
15:00 Meta w Kozłowie za Dębicą – Ośrodek Rekreacyjno Wypoczynkowy „Jałowce” – prawy brzeg Wisłoki,
15:30 Wspólny posiłek turystyczny,
16:00 blok imprez towarzyszących,
- wyścigi kajakowe o puchar: Starosty Powiatu Dębickiego, Burmistrza Brzostku, Burmistrza Miasta Dębica, Wójta Gminy Dębica, Wójta Gminy Jodłowa, Burmistrza Pilzna, Wójta Gminy Żyraków, Wójta Gminy Brzyska.
17:00 Uroczyste zakończenie spływu – rozdanie nagród.

CZYTAJ REGULAMIN

ZOBACZ PLAKAT