20 34Duch sportowej rywalizacji i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom XV Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Wisłoka 2015”. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników. Wielu z nich przyjechało spoza powiatu dębickiego, między innymi z Rzeszowa, Strzyżowa, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Przecławia, Lublina oraz Jarosławia.

Kajakarze, w ciągu dwóch dni (26 i 27 czerwca br.), pokonali  około 50 kilometrów rzeki Wisłoki. Trasa zawodów prowadziła z Kłodawy, przez Brzostek, Jodłową, Pilzno, Dębicę, Żyraków, aż do Kozłowa w gminie Dębica. Na każdym jej etapie, nad bezpieczeństwem wioślarzy czuwali ratownicy.

Sportowa impreza stała się okazją do wręczenia odznaczeń za zasługi dla kajakarstwa. Otrzymali je: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński. Odznaki odebrali z rąk Krzysztofa Racułta, Prezesa Zarządu KKW 1929 Kraków oraz  Andrzeja Włosika, Głównego Sędziego Spływu.

Tegoroczną edycję pływackiej rywalizacji zorganizowali wspólnie: Powiat Dębicki, Miasto Dębica oraz Gminy - Dębica, Jodłowa, Brzostek, Pilzno, Żyraków i Brzyska. - Ta impreza udowadnia, że sport łączy ludzi w różnym wieku i z różnych zakątków kraju. Świetna inicjatywa – uważa Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Na spływie towarzyszyli mu Wicestarosta Mateusz Pasek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Mateusz Smoła.

Wyniki wyścigów kajakowych oraz zdobywcy pucharów :
W Kategorii K1 mężczyzn zwyciężył – Jacek Borkowski z czasem 01:07s
W Kategorii K1 kobiet zwyciężyła – Magdalena Kowalec z czasem 01:48s
W Kategorii K2 Mix zwyciężyli – Magdalena Drożdżowska i Piotr Budkowski z czasem 01:46s
W Kategorii K2 kobiet zwyciężyły – Milena Czajkowska i Emilia Malinowska z czasem 01:24s
W Kategorii K2 mężczyzn zwyciężyli – Szymon Krawczyk i Piotr Budkowski z czasem 01:16s