rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

115 06Uroczystą mszą św. rozpoczęły się 16 września br. obchody 70. rocznicy funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej im. Św. Ojca Pio w Dębicy. Nabożeństwo koncelebrował Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. - Ten zacny Jubileusz, to święto instytucji działającej dzięki ludziom i dla ludzi. Dlatego pragnę złożyć wyrazy głębokiego szacunku dla wszystkich pracowników Domu. Proszę o przyjęcie gorących podziękowań za każdy gest wsparcia i dobroci wobec podopiecznych – zwracał się do zebranych  Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.

 

DPS im. Św. Ojca Pio przeznaczony jest dla mężczyzn przewlekle chorych psychicznie. Zapewnia opiekę ponad 200 mieszkańcom. Kieruje nim Dyrektor Beata Nosal. Podczas jubileuszowych uroczystości goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z 70-letniej historii ośrodka. Obchody stały się również okazją do wręczenia wyróżnień dla długoletnich pracowników Domu.

 

Część artystyczną uświetniły występy uczniów dębickiej szkoły muzycznej oraz zespołu tanecznego Soul Dance. Najwięcej emocji wzbudził jednak recital grupy muzycznej tworzonej przez mieszkańców DPS. Panowie z zespołu „Integracja” zebrali gromkie brawa za koncert, na który złożyła się wiązanka znanych i lubianych pieśni biesiadnych.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie