rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

21 04Wyjątkowy koncert odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Kamil Pękala, Katarzyna Plewniak oraz Łukasz Jankowski zabrali publiczność w zachwycający, pełen wzruszeń świat opery i operetki. Artystyczną ucztę  przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Kamil Pękala jest wychowankiem dębickiej szkoły muzycznej, to laureat licznych konkursów wokalnych, który współpracuje z Operą Śląską. Pan Kamil ukończył Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku, aktualnie jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie i pedagogiem w Studium Wokalno–Aktorskim w Gdyni.  Katarzyna Plewniak natomiast - z zawodu pielęgniarka - ukończyła klasę śpiewu solowego u dr Alicji Płonki. Od lat współpracuje z Towarzystwem Muzyczno–Śpiewaczym. Solistom towarzyszył Łukasz Jankowski, koncertujący pianista, aranżer, a także pedagog.

 

Ze sceny popłynęły pieśni, arie i duety. Melomani delektowali się m.in. arią Carmen oraz Torreadora  z  opery ,,Carmen” Bizeta, arią Cherubin z I aktu opery ,,Wesele Figara” Mozarta,   ,,Kto me usta całuje” z opery ,, Giuditta” Lehara oraz ,,Jakże mam ci wytłumaczyć” z operetki ,,Księżniczka Czardasza” Kalmana.
     

Koncert odbył się 19 września br. Jego organizatorzy to: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, Niepubliczna Szkoła Muzyczna II stopnia i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów. Wydarzenie było współfinansowane przez Radę Rodziców PSM I st. i Starostwo  Powiatowe w Dębicy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (Autor fotografii: Polska Telewizja Regionalna)

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie