22 20Ponad 20 drużyn rywalizowało podczas IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Pustyni (Gmina Dębica). Strażackie zmagania połączono z akcją edukacyjną realizowaną w ramach programu „Zgaś ryzyko”. Zebrani mogli popróbować własnych sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawody odbyły się 27 września br. Wystartowało w nich 11 męskich i 10 żeńskich drużyn OSP z powiatu dębickiego. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał druh Władysław Radzik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy. Podczas swojego wystąpienia  wyróżnił on zawody jako jeden z ważnych elementów szkolenia - a co za tym idzie - przygotowania sprawnościowego do rzeczywistych działań ratowniczo–gaśniczych.

Uczestników strażackich zmagań dopingowali między innymi Posłowie: Krystyna Skowrońska, Renata Butryn i Jan Warzecha, Senator Zdzisław Pupa, druh Franciszek Augustyn, Wiceprezes Zarządu Oddział Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie, Ksiądz Józef Jasiurkowski, Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Straży Pożarnych Diecezji Tarnowskiej, a także władze samorządowe na czele ze Starostą Powiatu Dębickiego Andrzejem Regułą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Mateuszem Smołą.

Pełne sportowych emocji zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: sztafeta i ćwiczenie bojowe. Aplauz publiczności wzbudziły również pokazy najmłodszych druhów – dzieci z Akademii Małego Strażaka zebrały gorące brawa i gratulacje.

Wyniki IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Pustyni:

Męskie Drużyny Pożarnicze - grupa A
I miejsce – OSP Zwiernik