24 04Ciekawe prace młodych artystów są efektem VIII pleneru malarskiego w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w dniach 14 – 16 października br. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Plener został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Ósmy plener malarski rozpoczął się wycieczką po Gminie Dukla. Uczestnicy obejrzeli cerkwie w Kotani, Krempnej oraz Świątkowej. Podziwiali zabytkowe łemkowskie chyże, cmentarze i przydrożne kapliczki. Celem podróży plenerowiczów była urokliwie położona - między górami Cergową a Piotrusiem - „Farfurnia” w Zawadce Rymanowskiej. Młodzież spędziła tu trzy dni, poświęcając się pracy twórczej.  Owocem jej pobytu będzie poplenerowa wystawa prac, której wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

W plenerze udział wzięło dziesięcioro młodych mieszkańców powiatu dębickiego: Ewelina Garbacz, Katarzyna Grych, Oliwia Kornaś, Kaja Koziara, Natalia Miazga, Małgorzata Surowiec, Klaudia Zielińska, Julia Żymuła, Piotr Cebula i Przemysław Niedziela. Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: Ryszard Kucab oraz Mariola Zając.

Autor zdjęć: Ryszard Kucab