rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

25 26Dużą dawkę pozytywnej energii zaserwowali publiczności uczestnicy XVII Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Impreza odbyła się 21 października br. w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Wzięli w niej udział podopieczni 14 DPS-ów: dwie reprezentacje przygotowały stoiska z rękodziełem, pozostałe grupy – koncerty i widowiska.

 

Przybyłych na przegląd gości powitał Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. - To dla nas ogromny zaszczyt, że Dębica została gospodarzem przeglądu. Dzisiejsze wydarzenie doskonale wpisuje się w społeczny i kulturalny charakter powiatu dębickiego. Regionu, który pragnie sprzyjać rozwojowi i realizacji artystycznych pasji swoich mieszkańców – mówił Starosta. - Czeka nas prezentacja bogatego, twórczego dorobku stanowiącego istotę prowadzonej terapii zajęciowej w podkarpackich domach pomocy społecznej. Obejrzymy nie tylko dopracowane widowiska, ale przede wszystkim będzie nam dane podziwiać radość życia, kreatywność i odwagę w podejmowaniu wyzwań.

 

Na widowni zasiedli między innymi samorządowcy Ziemi Dębickiej. Panią Wojewodę Małgorzatę Chomycz-Śmigielską reprezentowały: Urszula Lasota i Jolanta Chabaj-Wiater z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Wśród obecnych był także Maciej Szymański, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Artystów oklaskiwała również młodzież z II LO w Dębicy.

 

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się podopieczni dębickiego DPS im. Św. Ojca Pio (dom był organizatorem przeglądu). Członkowie muzycznego zespołu „Integracja” zebrali gromkie brawa za recital, na który złożyła się wiązanka znanych i lubianych pieśni biesiadnych. Wszyscy wykonawcy, którzy wystąpili tego dnia, otrzymali dyplomy i nagrody.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie