2501 01Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2014/2015 odbyło się w poniedziałek (26 października br.) w Rzeszowie. Nagrody, medale i dyplomy wręczono w kilku kategoriach. Powiat Dębicki zajął I miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce za Licealiadę Młodzieży w roku 2014/2015.

Zawody pod egidą Szkolnego Związku Sportowego rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów - Gimnazjada Młodzieży i dla szkół średnich - Licealiada. W ubiegłym roku szkolnym wystartowało w nich ponad 105 tysięcy młodych sportowców.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano aż 705 szkół podstawowych. Wyróżniono sześć najlepszych. Wśród nich, na szóstej pozycji, uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. Z kolei w kategorii Gimnazjada Młodzieży oceniono wyniki 435 gimnazjów. Nagrodzono sześć, drugą nagrodę zdobyło dębickie Miejskie Gimnazjum nr 3.

W kategorii gmin - za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży - sklasyfikowano 158 gmin. Najlepszą gminą wiejską została Gmina Żyraków.

Prowadzona była również klasyfikacja wszystkich podkarpackich powiatów. Powiat Dębicki wywalczył sobie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce, a wśród szkół ponadgimnazjalnych - trzecie.

Kolejnym dębickim akcentem podczas wojewódzkiego podsumowania był honorowy dyplom „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego” dla Sebastiana Gogacza, nauczyciela wf w MG nr 3. Natomiast Szkoła Podstawowa w Nawsiu Brzosteckim otrzymała wyróżnienie za realizację konkursu „Sport dla każdego”.

Nagrody dla laureatów wręczali panowie: Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty i Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Jarosław Reczek, Kierownik Oddziału Sportu Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, a także Jacek Boho i Kazimierz Zima, Wiceprezesi Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.