03Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON na organizację sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych. O pieniądze można starać się do 30 listopada br.

Wnioski mogą składać osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jeżeli:

• udokumentujÄ… posiadanie Å›rodków wÅ‚asnych lub pozyskanych z innych źródeÅ‚ na sfinansowanie przedsiÄ™wziÄ™cia w wysokoÅ›ci nie objÄ™tej dofinansowaniem ze Å›rodków Funduszu,
  • udokumentujÄ… zapewnienie odpowiednich do potrzeb osób niepeÅ‚nosprawnych warunków technicznych i lokalowych do realizacji zadania,
  • prowadzÄ… dziaÅ‚alność na rzecz osób niepeÅ‚nosprawnych przez okres co najmniej 2 lat przed dniem zÅ‚ożenia wniosku.

Dofinansowanie przyznawane jest na pisemny wniosek złożony na odpowiednim formularzu do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy w pokoju 411. Druk wniosku jest dostępny w siedzibie PCPR (ul. Parkowa 28) lub do pobrania ze strony internetowej.

Termin złożenia wniosku upływa 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadań. Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie. Wysokość dofinansowania wynosi do 60 procent kosztów przedsięwzięcia.

Dofinansowanie nie jest możliwe jeżeli wnioskodawca ma zaległości wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych albo w ciągu 3 lat przed dniem złożenia wniosku, wnioskodawca był stroną umowy z PFRON, rozwiązaną z przyczyn leżących po jego stronie.

POBIERZ WNIOSEK