111111111111Puchary, dyplomy i nagrody wręczono podczas Podsumowania Osiągnięć Sportowych Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2014/2015. Impreza odbyła się w piątek (13 listopada br.). Wśród wyróżnionych znalazła się drużyna unihokeja chłopców w Zespole Szkół w Brzeźnicy, która zdobyła brązowy medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Unihokeju.

OtwierajÄ…c podsumowanie, Wicestarosta Powiatu DÄ™bickiego Mateusz Pasek podziÄ™kowaÅ‚ uczniom, nauczycielom wychowania fizycznego, organizatorom sportu oraz samorzÄ…dowcom za ich zaangażowanie w promocjÄ™ sportowego stylu życia.  - PodziÄ™kowania sÄ… uzasadnione tym bardziej, że po raz kolejny siÄ™gnÄ™liÅ›my po najwyższe laury w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym. W roku szkolnym 2014/2015 Powiat DÄ™bicki zajÄ…Å‚ I miejsce za realizacjÄ™ programu Wojewódzkich Igrzysk MÅ‚odzieży Szkolnej oraz uplasowaÅ‚ siÄ™ na III. Miejscu w Licealiadzie MÅ‚odzieży – argumentowaÅ‚ Wicestarosta.

Piątkowe spotkanie stało się też okazją do obejrzenia stoisk oraz prezentacji multimedialnych miast i gmin powiatu dębickiego, które przedstawiły realizację zadań z zakresu kultury fizycznej, turystyki i rekreacji. - Z zadowoleniem obserwujemy, że z powiatowych i gminnych obiektów sportowych korzystają osoby w różnych przedziałach wiekowych, a zatem baza przygotowana głównie z myślą o uczniach, służy nam wszystkim – nie krył satysfakcji Wicestarosta Mateusz Pasek.

WYNIKI PODSUMOWANIA SPORTOWEGO POW. DĘBICKIEGO