28 03Do 22 listopada br. można oglądać wystawę prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego w Zawadce Rymanowskiej, który został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Wernisaż ekspozycji odbył się w piątek (13 listopada br.) w dębickiej Galerii Sztuki MOK przy ul. Akademickiej 8.

Ciekawe prace są efektem VIII pleneru malarskiego w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej. Wyjazdowe warsztaty odbyły się w październiku br. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego: Ewelina Garbacz, Katarzyna Grych, Oliwia Kornaś, Kaja Koziara, Natalia Miazga, Małgorzata Surowiec, Klaudia Zielińska, Julia Żymuła, Piotr Cebula i Przemysław Niedziela.

Podczas piątkowego wernisażu,  twórcom wystawy towarzyszył Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. W ramach podziękowań otrzymał on od młodych artystów jeden z obrazów powstałych w trakcie pleneru. Pozostałe prace plastyczne zostaną przekazana na aukcje charytatywne, z których dochód wspomoże leczenie Andrzeja Burdzego, dębiczanina walczącego z chorobą nowotworową – chłoniakiem Hodgkina (ziarnicą złośliwą).

Fot. Andrzej Janiec