28 06Po raz szesnasty nauczyciele rywalizowali w zawodach piłki siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Podczas turnieju zmierzyły się drużyny: Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Centrum Kształcenia Praktycznego, Miejskiego Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkół nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.

XVI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli odbył się 5 grudnia br. i był pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym po gruntownym remoncie, jaki Powiat Dębicki przeprowadził na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Prace objęły między innymi wymianę podłogi, części stolarki drzwiowej oraz docieplenie ściany zewnętrznej budynku. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w profesjonalny sprzęt sportowy, zegar elektroniczny z tablicą wyników i dwustrefowy system nagłośnienia. Po modernizacji, zapewnia doskonałe warunki do realizacji zajęć wychowania fizycznego, treningów w ramach działalności klubów sportowych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych i widowiskowych dla grup zorganizowanych i zakładów pracy.

Podczas sobotnich zawodów, puchar Starosty wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. Najlepszą zawodniczką turnieju okrzyknięto Joannę Hochołowską-Rzeszutko, a najlepszym zawodnikiem - Grzegorza Tomaszewskiego (oboje są nauczycielami w SP nr 12). Natomiast tytuł zawodnika fair play przyznano Wojciechowi Cebuli z ZS nr 2 w Dębicy.

Puchary i nagrody wręczali: Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy Joanna Dymitrowska. Organizatorami turnieju byli nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy Bogumił Bogacz i Grażyna Szarek.

Kolejność w turnieju:
1. SP 12