001 04W dniach 6 - 8 czerwca br. w Kamieniu Pomorskim odbyło się posumowanie XX Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Podczas uroczystej gali, jury konkursu spośród finalistów z całej Polski uhonorowało „Ósemkę”, wśród której znalazł się reprezentant naszego powiatu, uczeń drugiej klasy Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku Patryk Machaj. W Kamieniu Pomorskim towarzyszyli Patrykowi koledzy i koleżanki – laureaci i uczestnicy XIV Powiatowej Edycji Konkursu: Edyta Flis, Bartosz Krzemień, Filip Krzyżak, Katarzyna Machowska i Klaudia Pociask.

W Powiecie Dębickim konkurs ten ma już kilkunastoletnią tradycję. Jego inicjatorem jest Fundacja „Świat na Tak”, która poprzez promowanie idei wolontariatu wspiera bezinteresowne działania młodzieży na rzecz potrzebujących. W 14 – letniej historii organizowania konkursu w Powiecie Dębickim, nasi reprezentanci 6 – krotnie stawali na najwyższym podium wśród laureatów ogólnopolskich. Byli to: Katarzyna Kaczka w 2001 r., Magdalena Jabłonka w 2002 r., Mateusz Cebula w 2006 r., Daria Wasilewska w 2011r., Katarzyna Bizoń w 2012 r. i obecny ogólnopolski laureat Patryk Machaj.

CZYTAJ RELACJĘ

Autorka zdjęć: Ewa Raś