003 19W Zespole Szkól Specjalych w Dębicy już po raz kolejny odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na bogatą część artystyczną złożyły się: przedstawienie pt. „Kopciuszek”, występy recytatorów, zespołów tanecznych oraz zespołu wokalno -instrumentalnego.

Rozstrzygnięty został także Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Piękny Ogród”.

Oto wyniki:

Szkoła  podstawowa:
I miejsce - Hubert Stachnik – ZSS Dębica,
II miejsce - Julia Mycek- ZSS Tarnobrzeg,
II miejsce - Sylwia Wojtuła- ZSS Dębica,
wyróżnienie – Mateusz Kontrabecki –ZSS Dębica.

Gimnazjum:
I miejsce - Dawid Kliś- ZSS Dębica,
II miejsce - Kamil Jurkowski- ZSS Dębica,
II miejsce - Rafał Kostka- SOSW Brzozów,
wyróżnienie - Magdalena Rachwał- SOSW Brzozów.

Szkoła przysposabiająca do pracy:
I miejsce - Grzegorz Sokół- SOSW Lubaczów,
II miejsce - Mateusz Boroń –ZSS Dębica,
III miejsce - Andrzej Kowalski- SOSW Lubaczów,
wyróżnienie - Grzegorz Nykiel ZSS Dębica,
wyróżnienie - Robert Szacoń –SOSW Lubaczów.

Podczas gdy zaproszeni goście zapoznawali się z galerią uczniowskich prac wykonanych oryginalnymi technikami plastycznymi i dekoratorskimi, dzieci uczestniczyły w pikniku rekreacyjnym. Wśród licznych atrakcji były zawody sportowe i konkursy plastyczne. Sił do rywalizacji i do zabawy dostarczały przysmaki z grilla, ciasta, owoce i napoje.

Wielką radość sprawiła dzieciom kapela ”Solidarny Senior”, która każdego roku  bezinteresownie uświetnia swymi występami Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizowany przez Zespół Szkół Specjalych w Dębicy.

SPONSORZY:
Starostwo Powiatowe w Dębicy, Krystyna Jaskowska – Igloocar, Jacek Gil – Wodociągi Dębickie, Pexpol, Firma Tabor, Kograko, Darko, piekarnia p. Szymaszek, Zakłady Mięsne Szynk- Pol, Firma Taurus Pilzno, Zakłady Mięsne p. Drąg – Góra Motyczna, Zakłady Mięsne Miraż w Nagawczynie, Firma Rojan – p. Małgorzata Cebula – Latoszyn, Zakłady Cukiernicze – p. Stanisław Wyszyński –Podgrodzie, Cukiernia Wiktor.

Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy