rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

plakat4Dwa przeglądy oraz warsztaty dla uczniów i instruktorów złożą się na wiosenny Festiwal Teatralny, który odbywał się będzie w Domu Kultury „Śnieżka”. 4 kwietnia zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na XX Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”, dzień później, 5 kwietnia, podczas IX Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych rywalizować będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

 

Celem warsztatów, które odbędą się  w dniach 16-17 marca br. w DK „Śnieżka” MOK jest rozwój artystycznie uzdolnionej młodzieży, a także ich opiekunów, pedagogów i instruktorów. Zajęcia prowadzić będą: Aneta Adamska, reżyserka, założycielka Teatru Przedmieście w Rzeszowie, Matylda Baczyńska, aktorka Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie i Piotr Bogusław Jędrzejczak, reżyser teatralny, autor publikacji związanych z teatrem. Wykładowcy wprowadzą uczestników w tajniki teatru (podstawy reżyserii, roli aktora, improwizacji, emisji głosu, interpretacji tekstu, itp.), zarówno pretendujących młodych aktorów jak ich opiekunów, którzy poprzez to iż sami przejdą cykl warsztatów będą mogli tę wiedzę przekazywać swoim podopiecznym. Warsztaty zakładają również wyjazd do rzeszowskiego Teatru Przedmieście na spektakl pt. „Podróż”, gdzie uczestnicy przyjrzą się pracy prawdziwych aktorów, obejrzą ich spektakl oraz będą brali udział w konsultacjach opartych na materii przedstawienia, które obejrzą.

 

Organizatorami warsztatów teatralnych są: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji  Starostwa Powiatowego w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”.

 

Festiwal zainauguruje 4 kwietnia Jubileuszowa XX edycja Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”. W przeglądzie uczestniczyć mogą zespoły z terenu miasta i powiatu, z placówek kultury, szkół podstawowych oraz gimnazjów  prezentujące dowolna formę teatralną w żywym planie. Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 21 marca br. w Domu Kultury „Śnieżka”, Dębica, ul. E. Bojanowskiego 18, tel./fax: 14 670 31 67, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

 

 

IX Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych, organizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy i II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, odbędzie się 5 kwietnia. W prezentacjach mogą uczestniczyć zespoły zrzeszające młodzież ponadgimnazjalną, uprawiające różnorodne formy teatralne np.: monodram, teatry dramatyczne, teatry poetyckie. Tematyka repertuarowa w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania spektaklu – do 30 min.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i dostarczenie karty zgłoszenia do dnia 7 marca 2016 r. na adres: Starostwo Powiatowe w Dębicy, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica. Informacji szczegółowych udziela Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, tel. 14 680 31 24.

 

REGULAMIN PRZEGLĄDU I KARTA ZGŁOSZENIA

 

ZOBACZ PLAKAT

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie