DSCF0848Podstawy reżyserii, sceniczna improwizacja, ćwiczenia emisji głosu oraz interpretacja tekstu – to tematy omawiane w trakcie dwudniowych warsztatów teatralnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli. Uczestniczy w nich ponad 60 pasjonatów teatru. Organizatorami zajęć są: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego, Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” w Dębicy.

Warsztaty w Domu Kultury „Śnieżka” trwają od wczoraj (16 marca br.), odbywają się w ramach Festiwalu Teatralnego 2016. Zajęcia prowadzą: Aneta Adamska - aktorka, reżyserka i scenarzystka, a także dyrektor rzeszowskiego Teatru Przedmieście, Matylda Baczyńska – aktorka Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie oraz Piotr Bogusław Jędrzejczak – kulturoznawca, teatrolog, psycholog, reżyser teatralny i autor książki „Jak w Polsce zostać aktorem”.

Kolejne, festiwalowe wydarzenia zaplanowano na początek kwietnia - uczniowie podstawówek i gimnazjów wezmą udział w XX Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”. Natomiast podczas IX Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych, rywalizować będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

ZOBACZ ZDJĘCIA (część fotografii udostępniona przez p. Dawida Pikora)