P3175327W zawodach wystartowało 11 drużyn z województwa podkarpackiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwycięzców uhonorowano medalami. Organizatorzy turnieju to: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie-Osiedlu oraz dębicki Klub „Dragon” Olimpiad Specjalnych. Rywalizacja odbyła się 17 marca br. w Klubie „Laguna” w Ropczycach.

W rozgrywkach V Podkarpackiego Turnieju Bowlingowego „Olimpiad Specjalnych” wzięli udział zawodnicy: SOSW w Mielcu, SOSW w Strzyżowie, SOSW w Jarosławiu, SOSW w Przemyślu, SOSW w Ropczycach, SOSW w Krośnie, ZSS w Tarnobrzegu, ZSS w Stalowej Woli, ZSS w Rzeszowie, ZSS w Dębicy oraz PSOUU w Mielcu.  Potyczki w kategorii kobiet toczyły się w czterech grupach sprawnościowych. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 11 grup.

Podczas sportowej imprezy, Starostę Powiatu Dębickiego reprezentowała pani Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji.

Turniej przygotowano dzięki pomocy finansowej i materialnej firm: Rega-Jacht i UPM Service oraz  dzięki wsparciu GOSIR, władz Gminy Dębica i Powiatu Dębickiego.

ZOBACZ WYNIKI TURNIEJU

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez ZSS w Dębicy)