001 01Starostwo Powiatowe w Dębicy w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „WISŁOKA 2014”. Impreza odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2014 r. (piątek – sobota) na trasie: Kłodawa gm. Brzyska – Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków - Kozłów gm. Dębica.

Program imprezy:

4 lipca 2014 r. – I etap Kłodawa gm. Brzyska – Pilzno
10:00 Przyjmowanie i weryfikacja uczestników spływu – Kłodawa gm. Brzyska
12:00 Uroczyste otwarcie spływu
12:30 Start do etapu Brzyska – Kłodawa – Brzostek – Strzegocice / Pilzno
18:00 Meta zlokalizowana przed zaporą w Strzegocicach k/Pilzna – lewy brzeg
18:30 Piknik:
- Powitanie kajakarzy
- Wspólny posiłek turystyczny
- Zespołowe gry sprawnościowe o Puchar Prezesa KKW 1929 Kraków
- Wspólna biesiada przy ognisku
- Nocleg na polu namiotowym w Strzegocicach k/Pilzna

5 lipca 2014 r. – I etap Pilzno – Kozłów
12:00 Otwarcie II etapu – start do etapu Pilzno – Kozłów gm. Dębica
16:00 Meta w Kozłowie za Dębicą – Ośrodek Rekreacyjno Wypoczynkowy „Jałowce” – prawy brzeg Wisłoki
16:30 Wspólny posiłek turystyczny
17:00 blok imprez towarzyszących:
- pływanie na byle czym
- wyścigi kajakowe o puchar: Starosty Powiatu Dębickiego, Burmistrza Brzostku, Burmistrza Miasta Dębica, Wójta Gminy Dębica, Wójta Gminy Jodłowa, Burmistrza Pilzna, Wójta Gminy Żyraków, Wójta Gminy Brzyska.
19:00 Uroczyste zakończenie spływu – rozdanie nagród
19:30 Występ zespołu na zakończenie spływu

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej rzeki Wisłoka. Malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu, zachęcają do uczestnictwa w kajakowym szaleństwie.  Spływ kajakowy to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki, to świetna odskocznia od codziennej rutyny, a wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem ogromnej satysfakcji.

CZYTAJ REGULAMIN